35. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej
AKTUALNOŚCI
POŻEGNANIE ŻOŁNIERZY Z 64. BATALIONU WSPARCIA LOGISTYCZNEGO 3. PANCERNEJ BRYGADOWEJ GRUPY BOJOWEJ
05.05.2017
Z Fort Carson, Kolorado.

 

W czwartek 4 maja Dowódca 35 Skwierzyńskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej mjr Robert Pulikowski, pożegnał żołnierzy wojsk amerykańskich z 64. Batalionu Wsparcia Logistycznego 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Fort Carson w Kolorado, stacjonujących przez ostatnie kilka miesięcy w Skwierzynie.

Dziękuję Wam za wspólną realizację zadań. Mam nadzieję, że czuliście się u nas tak dobrze jak u siebie w domu, a czas pobytu w naszym Skwierzyńskim Garnizonie na zawsze pozostanie w Waszych sercach i pamięci, że prócz realizacji codziennych zadań, uczestniczyliście także w poznaniu naszej kultury, tradycji i obyczajów, podczas wspólnie organizowanych przedsięwzięć. Bardzo Wam za to dziękuję i życzę dobrego powrotu do Waszych domów” - powiedział mjr Robert Pulikowski.

64. batalion wsparcia to jednostka logistyczna, znajdującą się w strukturze 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z 4. Dywizji Piechoty, która stacjonuje w Fort Carson, Kolorado. Batalion został przetransportowany do Skwierzyny, gdzie rotacyjnie stacjonował od stycznia bieżącego roku. Głównym zadaniem batalionu było logistyczne zabezpieczenie działań 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej pod względem transportu, zabezpieczenia medycznego, remontów i łączności.

W najbliższym czasie w Skwierzyńskim Garnizonie pojawi się kolejna zmiana żołnierzy Wojsk Amerykańskich.

GALERIA

Tekst: por. Justyna Zając

Zdjęcia: st. chor. szt. Mirosław Suchostawski

por. Justyna Zając


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych