35. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej
AKTUALNOŚCI
PRZEKAZANIE DOWODZENIA DYWIZJONEM
07.04.2017
Uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy 35 Skwierzyńskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej.

 

W dniu 6 kwietnia odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy 35 Skwierzyńskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej. O godz. 11.30 dowódca uroczystości mjr Jarosław Wojda złożył meldunek Dowódcy 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej płk dypl. Andrzejowi Dąbrowskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystości.

Zdający obowiązki dowódcy dywizjonu Pan podpułkownik Dariusz Stróżewski, przekazał dowodzenie dywizjonem Panu majorowi Robertowi Pulikowskiemu.

Ppłk Dariusz Stróżewski podczas swojego pożegnalnego przemówienia podziękował żołnierzom, pracownikom oraz wszystkim tym, z którymi współpracował przez kilka dobrych lat:

Nie byłoby tych wszystkich sukcesów, realizacji zadań na bardzo dobrym poziomie, gdyby nie zaangażowanie kadry i pracowników Resortu Obrony Narodowej. Dziękuję pozostałym jednostkom i instytucjom Garnizonu Skwierzyna. Dziękuję za współpracę”.

Mjr Robert Pulikowski w swoim wystąpieniu podsumował wieloletnią współpracę z byłym dowódcą, dziękując za wysiłek i trud włożony w pracę na rzecz dywizjonu:

To zaszczyt przejąć dowodzenie nad skwierzyńskim dywizjonem, ale także duża odpowiedzialność i obowiązek, które obligują mnie do wytężonej pracy na rzecz zaufania, jakie otrzymuję od was wszystkich”.

Po zakończeniu uroczystości na placu defiladowym, w Sali Tradycji 35 Skwierzyńskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej nastąpiło podpisanie dokumentów związanych z objęciem dowodzenia dywizjonem przez mjr Robert Pulikowski.

GALERIA

Tekst: por. Justyna Zając

Zdjęcia: st. chor. szt. Mirosław Suchostawski

por. Justyna Zając


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych